Wpływ wnętrza na samopoczucie - projektowanie i aranżacja wnętrz

To, jak zaprojektowane jest wnętrze danego mieszkania, może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Jakie chociażby elementy wnętrza mogą mieć na to wpływ?

Kluczowym czynnikiem wydaje się być oczywiście kolor ściany. Każdy lubi inny kolor i dla każdego inny kolor działa jak płachta dla byka. To logiczne, że mężczyzna gorzej będzie odnajdywał się w pokoju, gdzie dominuje róż niż w pokoju o białych ścianach. Dopasowanie koloru do naszych upodobań jest bardzo ważnym czynnikiem projektowania wnętrz, jeśli chcemy dobrze czuć się w swoim domu.

Kolejna kwestia to rozstawienie mebli. Im ich więcej, tym gorzej możemy się czuć. Obecnie w projektowaniu wnętrz stawia się przede wszystkim na minimalizm, który powinien wywoływać pozytywne emocje, a dodatkowa przestrzeń powinna pobudzać nasz umysł do pracy. Dlatego też zagracone i przeładowane różnego rodzaju meblami czy rupieciami pokoje są już powoli melodią przeszłości.

Kolejna kwestia w projektowaniu wnętrz to wykorzystanie zasad feng shui. Choć dla wielu ta starożytna chińska nauka brzmi jak absurd, to potwierdzają się kolejny przypadki osób, które lepiej poczuły się po zastosowaniu feng shui w życiu. Dlaczego więc nie wypróbować tego i w naszym mieszkaniu, skoro to nic nie kosztuje?

Zostań projektantem wnętrz!

​Projektowanie wnętrz to coraz chętniej wybierany kierunek kształcenia. Nic dziwnego – każdy człowiek chce otaczać się pięknymi przestrzeniami i pragnie, by jego mieszkanie wyglądało perfekcyjnie. By zostać projektantem wnętrz, podstawową cechą, jaką należy posiadać, jest wrażliwość artystyczna i estetyczna oraz duża kreatywność. Przyszły projektant musi mieć doskonały wzrok, a także dotyk. Umiejętny dobór barw i faktur jest w tym zawodzie niezbędny. Projektowanie wnętrz wiąże się też z odpowiedzialnością nie tylko za zadowolenie klienta, lecz także jego bezpieczeństwo – mieszkanie musi być funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie z zasadami architektury.

Praca ta również wymaga umiejętności dobrego kontaktu z ludźmi – od rozmów z klientami po współpracę ze specjalistami i ekipą budowlaną. Projektowanie wnętrz rozpoczyna się od fazy projektowej. Tu wymagana jest precyzja, kreatywność, zdolność dopasowania pomysłu do oczekiwań klienta, a przede wszystkim specjalistyczna wiedza. Etap wykonawczy to liczne podróże – po sklepach budowlanych i wnętrzarskich, galeriach sztuki, antykwariatach, jak również wizyty w  docelowym miejscu budowy lub remontu. Jednak największą zaletą tego zawodu jest nienormowany czas pracy, gdyż oceniany jest dopiero efekt końcowy, więc rozkład zajęć zależy tylko od projektanta!

POLECAMY:

 

biuro@heavymotyl.pl

Galeria