Najważniejsze parametry materaca do spania

Każdy produkt charakteryzują określone parametry. Nie inaczej jest w przypadku materacy do spania. Trzeba pamiętać, że do ich zakupu nigdy nie należy podchodzić pochopnie i bez przemyślenia. Tylko bowiem dobrze dobrany materac zapewni nam odpoczynek na najwyższym poziomie i sprawi, że z nową anergią będziemy mogli stawić czoła kolejnemu dniu.

Każdy materac można scharakteryzować, biorąc pod uwagę cechy takie, jak:

  • sprężystość
  • twardość

To cechy najbardziej istotne, które wyraźnie wpływają na komfort korzystania z materaca.

Sprężystość

Materac, który można uznać za dobry musi dopasowywać się do krzywizn naszego ciała. Oznacza to, że cechuje go dobra sprężystość punktowa. Trzeba bowiem pamiętać, że ciężar ciała, który spoczywa na materacu nie jest równomierny. W jednych miejscach jest większy, w drugich zaś mniejszy. Jak sprawdzić, czy materac charakteryzuje się dobrą sprężystością punktową? Najlepiej położyć się na brzuchu, a następnie oprzeć o materac łokciami. Jeżeli ugną się miejsca pod łokciami i – co najwyżej – niewielki obszar wokół nich – oznaczać to będzie, że materac ma dobrą sprężystość punktową. Trzeba pamiętać, że na cechę tą wpływa rodzaj wypełnienia, który zastosowano w przypadku danego materaca. Osoby, którym zależy na komforcie i chcą mieć zapewnioną sprężystość punktową powinny postawić na materac z wypełnieniem z:

  • lateksu
  • pianki termoelastycznej
  • pianki wysokoplastycznej
  • sprężyn kieszeniowych

 

Klasyczny materac sprężynowy cechuje się niską sprężystością punktową, a tym samym nie będzie zapewniał komfortu na tak wysokim poziomie.


Twardość

Bardzo często mówi się, że dobry materac nie może być ani twardy, an miękki. Już dawno udało się też potwierdzić, że spanie na twardej powierzchni wcale nie wpływa korzystnie na nasz kręgosłup. Trzeba pamiętać, że zbyt twarde materace mogą negatywnie odbijać się na krążeniu krwi w miejscach, które są uciskane. Do tego gorzej pracują mięśnie, pojawiać może się więc bolesne drętwienie. Kręgosłup nie jest utrzymywany we właściwej linii, co po pewnym czasie skutkować można jego silnymi bólami. Spanie na takim materacu oznacza sen zbyt płytki, a tym samym nie regenerujący. Zbyt miękki materac to z kolei zbyt intensywna praca mięśni, która wynika z tego, że w materac niejako się wpada. To także sprawia, że sen nie jest wystarczająco głęboki, a tym samym nie zapewnia regeneracji na właściwym poziomie.

Jeżeli interesują Cię dobrej jakości materace, które zapewnią Ci zdrowy sen, odwiedź witrynę internetową salonu sensive.pl.

POLECAMY:

 

biuro@heavymotyl.pl

Galeria